DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Sosyal Medya Bağımlılığı

Yazdır

Gençler Dikkat!.. 

Gençler, facebook başında saatlerinizi harcamanız, okullarda son gün çalışarak verdiğiniz sınavlar sayesinde bir şeyler öğrenmiş olduğunuzu zannetmeniz, hayatı hep boş vakit geçirme ve eğlence olarak görmeniz vs. vs. memlekezimizde durumun pek de iç açıcı olmadığını gösteriyor.

Kapitalizmin vadettiği hayatın kendilerini mutlu edeceğini zannediyor insanlar. İnsanların hayatları tamamen "daha fazlasını" istemek ve herşeyin "yeni modelini" almak üzerine kurulu genellikle.
 

Sosyoloji biliminin önemi nedir?

Yazdır

alt

Uyanın, bu adamlar dünyaya ne makina mühendisleriyle, ne genetik mühendisleriyle, ne de tıpçılarla yön veriyorlar. Dünyaya yön veren bilim sosyolojidir. Sosyoloji nedir? En basit ifadeyle "toplum bilimi".
 
Bu dünya üzerindeki insanların yönelimlerini, psikolojilerini, sürü psikolojisine yön veren etmenleri inceleyen bilimdir sosyoloji.

O yüzden bu berbat dünyada "sosyoloji" denen bölüm üniversitelerde rağbet görmez.

Rağbet görse ne olacak? Mezunları iş bulamayacak... Zaten iş bulamasınlar ki diğerleri de bunu görüp bu dala yönelmesin, toplumda bu bilim dalı istihdam edilemesin. Herkes mühendis olsun ki uzaya çıkalım, çağ atlayalım, öyle mi?

Neden tüm zeki çocuklar "sayısal" bölümüne yönlendirilirler lisede? Mühendis olsun, doktur olsun diye değil mi? E artık elini sallasan mühendise denk geliyor memleketimizde, eee ne oluyor? Uzaya mı çıkarıyor bizi bu bizim mühendisler?

Bu adamlar dünyayı, toplumları, insanları "sosyoloji" bilimi vasıtasıyla yönetiyorlar. 20. yüzyılın başında medyayı ele geçirirlerse dünyayı da ele geçirmiş olacaklarını bu sayede keşfettiler.

48 tane çocuğum olsa tekine bile mühendis ol demem, kendi çok can atıyorsa o ayrı, ama ben özellikle mühendis olsun istemem. Mühendisler alınmayın lütfen, sizi kötülemiyorum, sözüm meclisten dışarı. Oyunun kuralı buysa biz de elbette ki kuralına göre oynayacağız.

 

Gönül Dünyamıza Taarruzlar

Yazdır

Gönül Dünyamıza Taarruzlar

2016 – Ekim, Sayı: 368, Sayfa: 032

GÖNÜL DÜNYAMIZA TAARRUZLAR

İnsan, kelimelerle düşünür; lisan ile tefekkür ufkunu genişletir. Bu sebeple, kelime kadrosu daraltılmış veya mefhumlarının mânâları çarpıtılmış bir lisan ile, İslâmî tefekkürün derin ufuklarına yol bulmak mümkün değildir.

 

Hemhal Olmak!

Yazdır

 

Huy Hırsızlığı

Yazdır

Huy Hırsızlığı

 

Evlilik ve Boşanmalar Hakkında

Yazdır

alt

Evlilik üzerinde medyanın oyunlarına dikkat etmek gerekir. Kadınlar eğer duygusal bir boşluktaysa ve çok fazla dizi izliyorsa, o dizideki aşklardan ve kadın üstünlüğünden etkileniyorlar. Dizilerdeki kadınlar çok erkeksi, dediğim dedik, akıllı ve kendini beğenmiş. Bu izlenimler, kadınları yanlış yönlendiriyor. Bu noktada kadınlarda erkekleşme başlıyor. Kadınlar hiçbir zaman edasını kaybetmemelidir. 

Erkek ve kadın doğuştan farklı yaratılmıştır. Allah kadınları şefkatli ve teslimiyetçi yaratmıştır. Erkekler ise güç, iddia ve başarı üzerine yaratılmıştır. Erkeğin hayata bakışı serttir. Kadınlarsa duygusaldır. Zaten normal olan erkeğin kadın gibi olmamasıdır.

Kadınlar, okuyan kız çocuklarını bile elinde mesleğin olsun, kendine güven, eşine muhtaç olma diye yönlendiriyor. Bu bilinçle yetişen kızların ileride evlilikleri yürümüyor.

 

Sema Maraşlı : Yuvaları Karıştıran Çırpıcı Anneler

Yazdır
"Kaynanam tam bir fitne deposu” diye bitiyordu geçen hafta bir damat adayından gelen e-postanın sonu. Tabii bu konuda gelen tek şikayet değil. Çok fazla damattan “kayınvalidem rahat bıraksa mutlu olacağız.” mesajları geliyor. Son yıllarda dünyadaki her şey tersine döndüğü gibi bu konuda da bir tersine dönüş var. Eskiden kız anneleri kızlarının yuvaları yıkılacak diye korkardı. Şimdinin pek çok kız annesi kızlarının yuvalarını bizzat yıkıyor, ya da yıkılmasına sebep oluyor. “Kızım boşansın çifttetelli oynayacağım.” diyenini bile duydum. Böyle diyen kadının damadı çok mu kötü? Hayır iyi bir adam fakat kayınvalidenin kafasına göre değil.

“Hangi mahallede oturacağıma, çocuğumun hangi okula gideceğine ve akşama ne yiyeceğime kayınvalidem karar veriyor.” diyen damatları da göz önüne alırsak “Ne oluyor bu kız annelerine?” diye sormak ve konuyu irdelemek gerekiyor. Erkek anneleri ile ilgili daha önce yazdığım için bu yazım sadece kız anneleri ile ilgili.

Tabii ki sözümüz tüm kız annelerine değil. Sözümüz kızının evliliğinden ve damadın hayatından elini çekmeyen yuvalarını karıştıran çırpıcı annelere. Bazen kız kardeşler de dahil olur; onlar da çırpıcı olurlar. Fakat anneler daha etkili oldukları için söze anneler üzerinden devam edeceğiz.
 


Sayfa 4 / 6

Düşündüren Söz

Gerçek dostlar iyi günlerinizde davet edilince ziyaret ederler. Kara günlerinizde ise davetsiz gelirler.

Dur! Ey Yolcu

Ey Yolcu Ey bu dünya kapısından içeri adımını atmış yolcu Nereye, nereye gidiyorsun? Sağına ve soluna bakınmadan, Etrafında yaşanan hadiseleri tanımadan Görmeden nereye gidiyorsun? Nereye gittiğini zannediyorsun? Nedir bu telaşın ey yolcu? Dur! Biraz dertleşelim.

Kİmler Sİtede?

Şu anda 31 konuk çevrimiçi

Son Yorumlar

İstatİstİk

Üyeler : 118
İçerik : 4463
Web Bağlantıları : 98
İçerik Tıklama Görünümü : 9236955

Rasûlullah (sav) buyuruyor:
“Bizden bir şey işitip, onu aynen işittiği gibi başkalarına ulaştıran kimsenin Allâh yüzünü ak etsin! (Çünkü) kendisine bilgi ulaştırılan nice insan vardır ki, o bilgiyi, bizzat işiten kimseden daha iyi anlar ve tatbik eder.” (Tirmizî, İlim, 7)