DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Doların hazin sonu nasıl olacak?

Yazdır

15 Temmuz kalkışması sonrası devletimize döviz üzerinden operasyon yapıldığı bu günlerde sadece döviz bozdurup karşılığında altın veya TL almamız yeterli değildir. Döviz talebi oluşturan ithal ürünleri almadan önce bu ürünlere hakikaten ihtiyacımızın olup olmadığını iyi düşünmeliyiz.

Mesela bilgisayarımızın, cep telefonumuzun veya arabamızın modelini değiştirmemizin devletimizi ne kadar döviz kaybına uğratacağını hesap etmeliyiz. İthal ürünlerin yeni modellerine hakikaten ihtiyacımız var mı? Mevcudu ne kadar kullanabiliyoruz, ihtiyacımızı karşılamaya yetmiyor mu düşünmeliyiz.

Herbirimiz harcamalarımızı planlarken şuurlu olmalıyız. Bulanık havayı seven spekülatörlere inat hayatın normal akışına devam etmeliyiz. Müteşebbislerimiz yatırımlarından bizler ise makul ve mantıklı harcamalarımızı yapmaktan geri durmamalıyız.

 

Kıssadan Hisse :) Batı bunu hep yapıyorsun; ama!...

Yazdır

alt

 

"Batının devlet anlayışı sömürmeye, katliam yapmaya, kültürel katliam da dâhil, dilini, dinini yok etmeğe dayalıdır. Bizim devletlerimizin hiçbirinde böyle birşey yoktur ve olmamıştır. Bizim devlet anlayışımız, insanın her türlüsünü insandan sayar.

Bizim devletlerimiz onun için uzun ömürlü olmuştur. Batı devletleri ise, hep kısa ömürlü olmuştur. Bizim devletlerimiz hep insanlık anlayışına dayanmıştır. Hep dil, etnik (soy) farkı gözetmeden insana hizmet etmek, Hak' tan alıp halka vermek esas olmuştur." Oktay Sinanoğlu

 

 

MİLLİ BİR SEFERBERLİK İLAN EDİYORUM

Yazdır

Tek vatan, tek millet, tek bayrak. Bizim tek bayrağımız var kimse o paçavraları bize bayrak diye yedirmeye çalışmasın.Eğer bu dört direği sağlam tutamazsak emin olun gök kubbeyi başımıza yıkarlar. Ey muhtar kardeşlerim bu ülkenin 80 milyon ferdine soruyorum bizim bu topraklardan başka da gidecek vatanımız var mı? Şahsen benim yok.

BU BİZİM NAMUS BORCUMUZ

Bizim tek karış toprağımıza göz dikenlerin gözünü oymak bizim namus borcumuzdur. Ülkemizi viraneye çevirmek isteyenlere izin vermeyeceğiz.  Halep'te bunu yaptılar ama bizim vatanımızda başaramayacaklar. Birileri  sömürgecilik adına, petrol adına insanlığını kaybedebilir, biz kaybetmeyeceğiz. Biz vicdanımızın sesini dinlemeye devam edeceğiz.

 

Çocuklar seyretsin büyükler anlasın! FİLM

Yazdır

Yılanı korkutabilmek için hep bir arada şahin siluetinde uçmak suretiyle Rango’ya yardım etmeye çalışan ancak başarılı olamayan yüzlerce yarasa Birleşmiş Milletler altındaki zayıf ülkelere benzetilebilir.

Geçenlerde ailecek seyretmek üzere aldığımız çocuk filmini birkaç kez izleyeceğimi, filmin yapımcısı ve diğer eserleri hakkında araştırma yapacağımı söyleselerdi doğrusu pek inanmazdım.

Söz konusu filmin ismi Rango. Karayip Korsanları film serisinin de yapımcısı olan Gore Verbinski’nin yönetmeni olduğu bu çocuk filmini cazip kılan şey büyüklere verdiği sırlı mesaj.

Diğer ilginç tarafı da büyüklere yönelik bu sırrın neden başka bir filme değil de bir çocuk filmine konulmasının tercih edildiği.

Neyse! Büyüklere ait bu sırrın ne olduğunu söyleyelim. İlgili filmde, mevcut para sistemi ve sorunlu yapısı nedeniyle günümüzde yaşanan ekonomik çöküş semboller yoluyla başarılı şekilde anlatılmış. Bu sembollerin çoğu yazımızda parantez içlerinde verilmektedir.

 


Sayfa 9 / 19

Düşündüren Söz

Bugünkü İslam aleminin karşı karşıya bulunduğu mesele, ne gayri Müslimler arasında İslam’ı yaymak, ne de yeni Müslümanlar kazanmaktır. Bunların hiç biri İslam dünyası için problem değildir. Esas problem, Müslümanların İslam’dan uzaklaşmaları, yüzlerini Doğu’dan Batı’ya çevirmeleri Avrupa’nın bayraktarlığını yaptığı sözüm ona medeniyet kervanına katılmaları, Avrupa’nın üzerine oturduğu değerlere bağlanmaları ve onun izini takip etmeleridir. El- Hasanî En Nedvî

Dur! Ey Yolcu

Ey Yolcu Ey bu dünya kapısından içeri adımını atmış yolcu Nereye, nereye gidiyorsun? Sağına ve soluna bakınmadan, Etrafında yaşanan hadiseleri tanımadan Görmeden nereye gidiyorsun? Nereye gittiğini zannediyorsun? Nedir bu telaşın ey yolcu? Dur! Biraz dertleşelim.

Kİmler Sİtede?

Şu anda 70 konuk çevrimiçi

Son Yorumlar

Teşekkür Ediyoruz

İstatİstİk

Üyeler : 118
İçerik : 4451
Web Bağlantıları : 99
İçerik Tıklama Görünümü : 8792851

Rasulullah Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur;  "Kim bana bir kitapta/yazıda salâvat-ı şerife getirirse benim ismim bu kitapta/ yazıda olduğu müddetçe melekler ona istiğfar getirmekten hiç ayrılmazlar."