DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Aman ha DİKKAT!..

Yazdır

Bilgisayar Mühendisi Arkadaş, İnşallah iyi bir donanımcı, iyi bir yazılımcı, iyi bir networkçü veya iyi bir sistem yöneticisi olacaksın. 
        
Yalnız şu mühim meseleleri sakın aklından çıkarma;
        
Bu kainatın öyle bir donanımcısı vardır ki, bütün mevcudâtı ve içinde yer yüzünü create etmiş, güneşi bir power source, ayı bir system clock yapmış. O power source'dur ki kesintiye uğramaz ve o system clocktur ki şaşmaz ve şaşırmaz, o donanımcının ilminin ve sanatının nihayetsizliğini gösterir. 
        
Bu zât aynı zamanda öyle yüce bir programcıdır ki, şu muazzam dünya üzerinde çalışacak şekilde koca hayat programını yazmış, yüzbinlerce yıldan fazladır, error verdirmeden, crash ettirmeden çalıştırıyor. 
        
Eğer onun ne kadar iyi bir programcı olduğunu da anlamak istersen, önce kendine bak. Gözünle göremediğin küçücük bir hücrene bütün kodunu save etmiş ve yine o küçücük hücrende execute ettiriyor. Madem ki DNA'nın bir program olduğu apaçıktır, ve bir program programcısız olamaz demek ki, senin programcılığın ancak o büyük zâtın programcılığına ancak bir ayna hükmündedir. 
 

Gül Yaprağı

Yazdır

O günlerde sükut meclisleri pek revaçta... Az yiyen, az uyuyan, az konuşan dervişler bir araya geliyor, tefekkür ve tezekkürde bulunuyorlar.

Genç Molla Câmî de aralarına katılmak için can atıyor, lâkin âzâ sayısı dondurulmuş, hariçten adam alınmıyor. Buna rağmen gidip kapıyı çalıyor. Derdini bir kağıda yazıp uzatıyor. Sabır sınayan bir bekleme faslı... Neden sonra kapıcı görünüyor, elinde ağzına kadar dolu bir bardak. Hani bir damla ilave edilse taşacak.

 

Mutsuzluk Alameti

Yazdır

Aslında mutluluk ve mutsuzluk izafi şeyler olup kişilerden kişilere değişiklik arz eder. Onların inancı, sosyal durumu, kültürel yapısı ve aile statüsü gibi…durumlarla yakından ilgilidir. Meslek ve meşreplerle de yakın ilişkisi vardır. Mesela, bir kısım tasavvuf ehline göre mutsuzluğun belirtileri sıralanırken şu noktalara da yer verilmektedir:

a- Dünyayı sevip, ona bağlanmak ve bu yüzden de ahreti unutarak orası için hiçbir hazırlıkta bulunmamak.

 

Batının Kabusu: Müslüman ve demokrasi ilişkisi

Yazdır

Türkiye'nin, demokrasi ile gerçek anlamda bir ilişki kurması Batı'nın en rahatsız olduğu konu başlıklarından biri. Türkiye gibi Müslüman ya da bir Doğu ülkesinin, demokrasi ile yönetilmesi, ifade özgürlüğü teröre destek ve diplomasi alanında Hollanda ve diğer ülkeleri kötü yakalaması, Avrupa'nın varoluşsal dengesini bozuyor.

Biraz geriye, 15 Temmuz sonrasına gidelim. Günlerce, aylarca şunu konuştuk. Avrupalılar neden Türkiye'de yaşanan darbeyi ve daha da önemlisi ona karşı gelişen halk direnişini yok sayıyorlar. Neden insanların sivil ve seçilmiş hükümeti, demokrasinin vazgeçilmezi olan Meclis'i, halkın doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanı'nı canı pahasına korumasını görmezden geldiler. Takdir etmediler ki zaten böyle bir beklenti içerisinde değiliz. Ancak, askeri bir darbe girişimine sessiz kalan bir Avrupa ve 248 insanın ölümüne sessiz kalan AB kurumları ile karşı karşıya kaldık. Bunun nedenleri üzerinde tekrar düşünelim ve Avrupa'nın neden özellikle Türkiye'ye karşı böyle bir tavır içinde olduğunu birlikte anlamaya çalışalım.

 


Sayfa 3 / 19

Düşündüren Söz

İnsanlar yanlış yapabilirler, yalnız akıllı insanlar yanlışlarını anlarlar.

Dur! Ey Yolcu

Ey Yolcu Ey bu dünya kapısından içeri adımını atmış yolcu Nereye, nereye gidiyorsun? Sağına ve soluna bakınmadan, Etrafında yaşanan hadiseleri tanımadan Görmeden nereye gidiyorsun? Nereye gittiğini zannediyorsun? Nedir bu telaşın ey yolcu? Dur! Biraz dertleşelim.

Kİmler Sİtede?

Şu anda 69 konuk çevrimiçi

Son Yorumlar

Teşekkür Ediyoruz

İstatİstİk

Üyeler : 118
İçerik : 4451
Web Bağlantıları : 99
İçerik Tıklama Görünümü : 8792857

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“(Rasûlüm!) De ki: Sizin kulluk, duâ ve yalvarmanız olmasa, Rabb’im size ne diye değer versin!? (Ne kıymetiniz var!?)…” (Furkan, 77)