DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa

"Önce mırıl mırıl; sonra gürül gürül!." Prof.Dr. Oktay Sinanoğlu

Yazdır

"Türkçe" giderse Türkiye gider!!!

Bu memlekette bir defa cuma namazına gitti diye insanların hayatı kaydı. Düşman işgali altında olsaydık bu kadarı yapılamazdı.
 
Kendine ne dersen de hepinize kollarımız ve yüreğimiz açıktır, hepsi bizim evladımızdır. 
 
Senin milletine bir hayrın oldu mu? Milletine bir hayrın olmazsa insanlığa da bir hayrın olmaz.
 
Bilim gökten zembille inmiyor, birader, insanoğlu yapıyor işte. Bakan çoktur, gören azdır. Allah müsade ettiği müddetçe bir şeyler görürsün, var olanı görürsün. Yoksa kuru kuru maaş alırsın.
 
Ben son öten horozum. Son dakikada bile milleti ikaz etmek benim borcumdur, onun için konuşuyorum.
 
Ne zaman ki veliler akıllarını başına alır ve okullara gidip "biz size fedakarlıklarla gönderdiğimiz çocuklarımızı dillerini, tarihlerini, medeniyetlerini unutan aşağılık kompleksine sahip silik kişilikler olarak yetiştirmeniz için göndermiyoruz" dedikleri gün Türkiye'nin gerçek kurtuluşu başlamış demektir. O gün bayram yapın.
 
Bu kadarını da yapamazsanız tarihten silinmeniz kaçınılmaz akibetinizdir. 1000 senelik halk diline de geçmiş kelimeler Türkçedir. Bu zenginliktir. 
 
Yeni yazımıza yapılan tahriplere mutlaka mani olumalıdır. Eski yazımızı herkes mutlaka öğrenmeli tarihimiz ile bağlantımız yeniden kurulmalıdır. Herkes dedesinin mezarındaki yazıyı okuyabilecek seviyeye gelmesi mecbur edilmelidir. Eski yazıyı öğrenmek iki haftalık bir iştir.
 
Biz atalarımızla övünmüyoruz, biz atalarımıza layık olmaya çalışıyoruz. Yeter artık bunları söylemek Atatürkçülüğe ters değildir. Aksini iddia etmek düşmana hizmet etmek demektir.
 
Atatürk'ün vasiyeti hala açıklanmıyor. Hala vasiyet gizli, açıklanmıyor, dikkat edin.
 
Uyananların sayısı her geçen gün artıyor. Fakat uyandık şimdi ne yapacağız, gel bir konuşma yap diyorlar. Uyandınız ya kardeşim, daha ne konuşacağız, kalk bir şeyler yap.
 
Gençlik uyandığı için Allah'a hamd ediyoruz. Allah' tan bizi muzaffer etmesini niyaz ediyoruz.
 
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“De ki: "Göklerde ve yerde neler var, bakın (da ibret alın!)" Fakat inanmayan bir topluma deliller ve uyarılar fayda sağlamaz.” (Yunus, 101)