DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Kitap-Film Hakk'a Adanmış Gençlik

Hakk'a Adanmış Gençlik

Yazdır

altGençlik; çalışkanlık, zindelik, cesaret, metânet, heyecan ve kuvvet mevsimidir. Bu sebeple de, insan ömrünün en mühim çağıdır.

Diğer bir ifâdeyle gençlik, hayat ırmağının akacağı mecrâyı belirlemekte bir başlangıç teşkil etmek yönünden de çok mühimdir. Yani şahsiyetin ana vasıf ve istikâmet itibârıyla şekillendiği bir mevsimdir. Bu mevsimde hak ve hayır istikâmetinden küçücük bir sapma bile, ileriki yaşlarda dönülmesi güç dalâlet vâdilerine sürüklenmeye sebep olur. Bu gerçeği ifâde için halkımız, “Ağaç yaş iken eğilir.” demiştir.

Fakat ömrün en verimli devresi olan gençliği lâyıkıyla değerlendirebilme hususunda insanoğlu ekseriyetle büyük bir gaflet içindedir.

Nitekim insanlık târihinin gördüğü en nâdide ve güzîde gençlerden biri olan Hazret-i Ali (r.a) şöyle buyurur: “Elden gitmeden önce şu iki şeyin değerini takdir etmek zordur: Birincisi sağlık, diğeri ise gençliktir.”

İşte Hakk’a Adanmış Gençlik isimli kitap, dehâ çapında zekî olsalar bile, ancak ilim, irfan ve tecrübe ile elde edilebilen bazı nasihatleri dinleme ihtiyacındaki gençlerimize nâçizâne bir yardımda bulunmak gâyesiyle kaleme alındı.

Erkam Yayınları

 

Yorumlar 

 
+1 #5 Ebrar 06-12-2014 22:56
Nadirkitap.com'da Bilge Sahhaf Kitabevi diye bir kitapçı var. Orda bulabilirsiniz.
 
 
+1 #4 Bir milleti yok etmek isterseniz! 20-08-2014 08:25
Bir milleti yok etmek isterseniz, askeri istilaya lüzum yoktur. Ona tarihi unutturmak, dilini bozmak, dininden soğutmak ve dolayısıyla manevi değerlerini, ahlakını soysuzlaştırmak kafidir...
Peyami Safa
 
 
+12 #3 Süleyman R Yazıcılar 04-04-2011 10:47
Merhabalar dostlar. Hediye kitabımız satışa sunulmuştur. Erkam Yayınları'ndan isteyebilirsiniz. 0212 671 07 00
www.erkamyayinlari.com

İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz...
 
 
+10 #2 Nuray 03-04-2011 21:03
Belli ki hakkın hatırına hakka sarılmış GENÇler bu kitaplardn ziyadesiyle nasipleniyor...lakin parası olmayıp da dergiye üye olamayanlar belki de bir vesileyle mahrum oluyor...bu sevgili kitabın kitapçılarda ne zaman göreceğiz yüzünü,bilen var mı acaba?
 
 
+14 #1 mrv 04-12-2010 20:23
elime gecti şükür bereketiyele geldi...
geldiğiyle istek arttı gönüller bir hal oldu...

GENÇ geçmişten geleceğe genç...
 

Rasûlullah (sav) buyuruyor:
"Allah'ı anmaksızın çok konuşmayın. Allah'ın zikri dışında çok söz söylemek, kalbi katılaştırır. Katı kalpli olanların ise, Allah'dan en uzak kimseler olduğu  kesindir." (Tirmizî, Zühd 62)