DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Dosya Konuları İntibâh FİLMDİR, DİZİDİR deyip GEÇMEYİN.

FİLMDİR, DİZİDİR deyip GEÇMEYİN.

Yazdır

alt

FİLMDİR, DİZİDİR deyip GEÇMEYİN. 
Ne izlediğinize, ne dinlediğinize dikkat edin.


Şuur altı hiçbir ayrıntıyı atlamadan kaydeder. Araştırmalar göstermiştir ki beyin bu kaydedilme esnasında kaydedilenlerin gerçek mi hayal mi olduğuna bakmadan kaydetmektedir. Kişinin daha önce izlediği veya dinlediği her hangi bir bilgi sonradan sanki hakikatte yaşanmış gibi aniden şuur seviyesine çıkmaktadır.

Bu durumda bizim şuurlu bir şekilde medya vasıtasıyla zihinlerimizin formatlandığını ve kare kare zihnimize zehirli tohumlar ekildiğini söylemek yanlış olmaz. Geniş halk kitlelerini yönetmenin en kolay yolu bu olsa gerek. 

Şeytani propaganda bu basit mekanizmayı birbiri ardınca çektiği dizi ve filmlerle gençliğimizi ifsada çalışmaktadır. Ustaca hazırlanmış şeytani senaryolar çocuklarımızı kendileri gibi düşünmeye ve davranmaya sevketmektedir.

 

Yorumlar 

 
+3 #1 Ey basîretli insan! 12-07-2013 14:38
“Ey basîretli insan! Bir milletin sermayesi; para, gümüş, kumaş ve altın değildir. Onun asıl sermayesi; îmanlı, sıhhatli, dinç ve kudretli dimağlara sahip, çok çalışkan, cevvâl ve çevik evlâtlarıdır.”

Muhammed İkbâl
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size âyetleri açıkladık.” (Âl-i İmrân, 118)