DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Nükte ve Fıkralar Hüzünlü Bir Ayrılık Hikayesi :)

Hüzünlü Bir Ayrılık Hikayesi :)

Yazdır

Bir türlü önleyemiyordum terk edilişimi. Her gün yalnız kalma korkusuyla yaşamak beni güçsüzleştiriyordu. Belki de bunu çoktan hak etmiştim, onlara yeterince iyi bakmamakla. Bugüne kadar binlercesi bırakıp gitmişti beni. Her yeni güne başlayışımda yaptığım ilk iş, Aynaya bakıp ne kadar göç verdiğime incelemekti. Topraklarımdaki nüfus düzenli olarak azalıyordu.

Bir gün gelecek kel kalacaktım. İnsanlar: " Bak şu kel olan adam." diye göstereceklerdi beni. Gördüğüm, duyduğum ve okuduğum; şampuan, jöle ve saç bakım ürünleriyle ilgili reklamlar bana kelliğimi hatırlatacaklar. Bunca yıllık ilişkimizi hiçe sayarak nasıl da bırakıp gidiyorlardı beni.

Mahkemeye çıksaydık eğer, şunları söylerdim: "Saçlarımı seviyorum, bizi ayırmayın hakim bey!" Saçlarım da: " Aramızda şiddetli bakımsızlık var." derdi, sanırım. Ne kadar düzeleceğim bundan sonra her şey daha iyi olacak desem de pek bir şey değişmezdi. Halbuki her zaman sevdim saçlarımı. Hiçbir zaman kıvırcık ve çok sert olmalarını şikayet konusu yapmadım. Başkalarının saçlarına özenerek bakmadım. Bana bu yapılır mıydı? Sırf onlara kaliteli bir şampuan almak için stres içinde gece geç saatlere kadar çalıştım. Bana karşı hiç anlayışlı olmadılar.

Allah kimsenin "başına" böyle yalnızlık vermesin!

Şampuanlar bu ayrılığa çare mi? Yoksa şampuan kullananlar bu ayrılığın şampiyonu mu?..

 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size âyetleri açıkladık.” (Âl-i İmrân, 118)