DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Eğitici Faaliyetler Kur'an Harflerini Ezberlemek Bu şarkıyla Çok Kolay!

Kur'an Harflerini Ezberlemek Bu şarkıyla Çok Kolay!

Yazdır

Arap harflerini öğretmek için kullanılabilecek güzel bir şarkı. Özellikle okul öncesi çocukları için ideal.

Ayrıca http://www.altincocuk.com/ 'dan iki oyun öneriyoruz. Oyunları ister online oynayabilir, isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Biz oynadık, çocuklar bu oyunları çok sevdiler.


 
1. Hafiza oyunu
Bildiğimiz hafıza oyununun Kur'an harfleriyle hazırlanmış versiyonu.
 
2. Elif-bâ oyunu
Ortada yazan harfi seçenekler arasından bulup fırçayla boyamamız gerekiyor. Harfleri öğrenirken faydalı olabilecek bir oyun.
 
Kur'an öğretimi ile ilgili daha ayrıntılı faaliyetler için şu linke bakınız:
 

http://evokulum.blogspot.com

 

Yorumlar 

 
+1 #2 hannâne 16-07-2011 21:24
Şimdi Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek için yeni yeni yöntemler, görsel cüzler,videolar,cdle r, internette siteler var ama çocukları, gençleri, yetişkinleri cezbedecek o kadar çok şey var ki bunları terkedip de Kur'an-ı Kerim'e yönelmek büyük gayret istiyor.Rabbim bizleri, neslimizi Kur'andan ayırmasın. Dünyanın cezbediciliğine rağmen Kur'an'a gönül verenlere selam olsun, Kur'an'la dost olanlara, Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek için camilere, kurslara, evlere,dini sitelere koşan genç, yaşlı, çocuk herkese selam olsun...

Kur’ân’ın dostluğu sadece dünyada değil, mezarda ve sonrasında da devam edecektir. Dünyada Kur’ân ile dostluğunu sıkı tutan ve sadakatle ona bağlanan insan, kabrin karanlığında onu yanıbaşında bulacaktır. Kur’ân kabrini aydınlatacak, onu günahlarının hücumundan ve kabir azabından kurtaracaktır. Mahşerde, Mizan’da ve Sırat’ta da hep yanında olacak, dostunu bir an bile yalnız bırakmayacaktır.Kuran Allah kelamıdır; Rabbim hepimizi Kur'anı okuyanlardan, hayatına tatbik edenlerden ve ona dost olanlardan eylesin. Amin.
 
 
+1 #1 azize 16-07-2011 10:52
biz zorla öğrenirdik yaz kurslarında ,şükür olsun öğrendik ,maşAllah şimdi neler çıkmış,yeterki öğrenin yani,,
Peygamber Efendimiz(sav)'in sahabeye buyurmuştu ki;
islamiyet on şey olsa onundan birini yapmazsanız cehenneme hazırlanın,sizden sonra ümmetimden öyle kimseler gelecek ki islamiyetin onda birini yapsa cehennemden kurtulacak ...
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sizden, hayra dâvet eden ve iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte onlar felâha erenlerdir.” (Âli İmrân, 104)