DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Dosya Konuları Bazı Mefhumlar Faiz Nedir? “Faiz Tuzağı”

Faiz Nedir? “Faiz Tuzağı”

Yazdır

alt“Faiz Tuzağı”; mevcut ekonomik problemleri aşikar bir şekilde tanımlamak ve göstermek için yapılan güzel bir eser. Meselenin net olarak görülebilmesi ve çözümlerin de kavranabilmesi için bu eser yardımcı olabilir.

Problem doğru teşhis edilmez ise çözümün nedeni dahi tartışılır hale gelebilir ve insanlar çözümün eleştirilerini gerçek problemlerden habersiz yaparak komik ve bilgisiz duruma düşebilirler.

Bu çerçevede, yaşadığımız ekonomik problemlerin net olarak anlaşılabilmesi için, insanların içinde bulunduğumuz “faiz tuzağı”nı net olarak görebilmesi gerekmektedir.

İşte bu kitapçıkta, Borca Dayalı Para Sistemi’nin, diğer bir ifade ile faizci düzenin, bizi nasıl körleştirdiği herkesin anlayabileceği kadar net bir şekilde izah edilmektedir. Mevzû hikaye edilerek anlatılmakta ve ne tür inanılmaz mecralara sürüklendiğimiz izah edilmektedir. Özellikle de faizin türlü türlü belalara sebep olan bir mikrop olduğu en açık şekliyle gösterilmektedir.

Kitapçığa linki tıklayarak erişebilirsiniz. Prof. Dr. Mete GÜNDOĞAN

 

Rasûlullah (sav) buyuruyor:
"Allah'ı anmaksızın çok konuşmayın. Allah'ın zikri dışında çok söz söylemek, kalbi katılaştırır. Katı kalpli olanların ise, Allah'dan en uzak kimseler olduğu  kesindir." (Tirmizî, Zühd 62)