DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Hayatımızdaki Kimya Birkaç gün içinde 50 yaş ihtiyarladı

Birkaç gün içinde 50 yaş ihtiyarladı

Yazdır
 
Vietnam'da birkaç gün içinde 50 yaş yaşlanan kadın, doktorları şaşırttı. İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, şu anda 70'in üzerinde görünen 26 yaşındaki Nguyen Thi Phuong'un hızlı yaşlanma sebebi, deniz ürününe gösterdiği alerjik reaksiyon.

3 yıl önce vücudunun her yeri kaşınmaya başlayan Phuang, yoksul olduklarından dolayı hastaneye gitmek yerine eczaneden aldığı ilaçlarla tedavi yapmış. Kaşıntı geçtikten sonra genç kadının derisi birkaç gün içinde kırışmaya ve sarkmaya başlamış. Doktorlar bu duruma lipodistrofinin (vücudun üst tarafındaki yağın erimesi) ya da çok fazla steroit alımının yan etkilerinin yol açmış olabileceğini savunuyor.

AA   -   15.10.2011

 

Yorumlar 

 
+2 #1 Yediklerimize dikkat etmeliyiz. 15-10-2011 09:34
Küresel kapitalizm hem zehri hemde ilacını birlikte pazarlıyor. Devletler vatandaşlarını korumakta aciz kalıyorlar. İnsanlar ilgisizlikleri, bilgisizlikleri, inat ve ihmalleri sebebiyle yedikleriyle hızla hastalanıyorlar.
İslam insanın dünya ahiret mutluluğunu sağlar. Hiç bir müslüman kendi yemeyeceği gıdayı hiçbir insana yedirmeye kalkmaz. Bilir ki aldatan bizden (müslümanlardan) değildir.
Reklamlar ile, eğitim ile insanlara telkin edilen hazcı yeni hayat tarzı insanlığı hayra götürmüyor.
Müslümanlar olarak manevi değerlerimizi, paralarımızı ve sağlıklarımızı kaybetmemek için tabii ve sade yaşamalıyız.
 

Rasûlullah (sav) buyuruyor:
"Allah'ı anmaksızın çok konuşmayın. Allah'ın zikri dışında çok söz söylemek, kalbi katılaştırır. Katı kalpli olanların ise, Allah'dan en uzak kimseler olduğu  kesindir." (Tirmizî, Zühd 62)