DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Feyza ve Güneş

Yazdır

altFeyza diye bir kız varmış. Bir gün Feyza oyun oynarken güneşi görmüş. Güneşin parıltısı çok hoşuna gitmiş ve şöyle düşünmüş: Şu güneşi yakalasam, geceleri onu dışarı götürerek ışığı ile oyun oynayabilirim demiş. Koşarak bunu anne ve babasına anlatmış.

Annesi: Güneşi yakalaman imkânsız demiş.

Babası: Güneşi yakalayamazsın, ama ona uzaktan bakabilirsin demiş.

Ama Feyza kararlıymış, anne ve babasına bir şey demeden gitmiş.

Ertesi gün Feyza hemen dışarı çıkıp güneşe bakmış ve onu yakalamaya hazırlanmış. Güneş bir dağın üzerinde gibi görünüyormuş, Feyza hemen o dağa çıkmış. Ama dağa çıktığında güneş başka bir dağın üzerinde görünmüş. Feyza o dağa çıktığında ise güneş başka bir dağın üzerine gitmiş. Feyza artık güneşi yakalayamayacağını anlayıp yorgun bir şekilde eve geri dönmüş.

Annesi ve babası ona ne olduğunu sormuşlar. Feyza onlara olanları anlatmış. Annesi ve babası Feyza'ya biz sana güneşi yakalayamazsın demiştik demişler. Ve sonunda Feyza güneşi yakalamaktan vazgeçmiş.

  
Feyza Nur Öztürk
İlköğretim 3. Sınıf Öğrencisi  
 

Rasulullah Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur;  "Her dua ile Allah Azze ve Celle arasında peygambere salâvat-ı şerife okunana kadar bir perde vardır. Bu yapılınca bu perde yırtılır ve dua huzura girer. Bu yapılmaz ise dua geri döner."