DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Cennet Çiçeklerinden Büyümek İsteyen Yavru Kedi

Büyümek İsteyen Yavru Kedi

Yazdır

Yavru bir kedi varmış. Bu kedi çok küçük olduğu için hiç halinden memnun değilmiş. Hiç bir işi yapamadığını düşünüyormuş. Bu yüzden hiç yüzü gülmüyormuş. Annesi onun için çok endişeleniyormuş. Birgün dayanamayıp sormuş: "Yavrum sen son günlerde hiç gülmüyorsun. Nedeni nedir?" demiş. Yavru kedi, "Ben çok küçüğüm. Hiçbir işi yapamıyorum, birşey döktüğümde sen de bana kızıyorsun." demiş. Annesi, "Yavrum bunun senin küçük olmanla alakası yok. Senin bazı özelliklerin daha gelişmedi, büyüyünce bu işleri yaparsın." demiş. Yavru kedi buna inanmamış ve asık suratlılığa devam etmiş.

Birgün yavru kedinin arkadaşları gelmiş ve yavru kediyi oynamak için çağırmışlar. Yavru kedi asık suratlı bir şekilde gitmiş. Oyuna ilk başladıklarında yavru kedi yine somurtuyormuş ama oyun ilerleyince gülmeye başlamış. Oyun bittiğinde yavru kedi çok eğlendiğini hissetmiş. Sonra annesine bakmış. Annesi bulaşık yıkıyormuş ve çok yoruluyormuş. Yorulduğu için çok mutsuz görünüyormuş. Yavru kedi bunu farkedince büyümekten vazgeçmiş. Çünkü eğer büyürse annesi gibi yorulup mutsuz olacakmış. Oysa yavru kedi küçük olduğu için oyun oynayıp eğleniyormuş.

Yavru kedi artık çok mutluymuş. Küçük olmanın tadını çıkartıyormuş.

Feyza Nur Öztürk
İlköğretim 3. Sınıf Öğrencisi 09-12-2011
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey Adem oğulları! Her secde edişinizde güzel elbiselerinizi giyin; yeyin, için, fakat isrâf etmeyin; çünkü Allah isrâf edenleri sevmez.” (A’râf, 31)