DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Cennet Çiçeklerinden Konuşmayan Güneş

Konuşmayan Güneş

Yazdır

alt

Güneş son günlerde hiç konuşmuyormuş. Bulutlar bunun nedenini çok merak ediyorlarmış.

Bir gün ülkeye yeni bir bulut gelmiş. Hemen güneşin yanına gitmiş ve selam vermiş. Güneş onu duymuyormuş gibi arkasını dönüp gitmiş. Bulut neden böyle yaptığını merak etmiş ve güneşe sormuş, ama güneş yine arkasını dönmüş. Bulut bunun nedenini çok merak etmiş ve diğer bulutların yanına gidip sormuş. Bulutlar uzun zamandır böyle davrandığını söylemişler.
Bu bulutun çok kafasına takılmış ve bir gün güneşe iltifat etmeyi denemiş. Güneşin yanına gidip “ne kadar parlaksın, çok güzelsin” gibi şeyler demiş. Güneş bunu duyunca bir dönüp bakmış ama sonra geri arkasını dönmüş. Bulut bunu görünce elinden geldiğince güneşe iltifat ediyormuş. Bu böyle gittikçe güneş konuşmaya başlamış ve bir gün bulut yine güneşe iltifat ederken güneş bulutun yanına gelmiş ve “teşekkür ederim bana iltifat ettiğin için, ben gerçekten güzel miyim, parlak mıyım, kendimi göremediğim için fark edemiyorum” demiş.  Bulut “evet çok güzel ve parlaksın” demiş.

Güneş çok sevinmiş ve günler geçtikçe daha çok konuşmaya başlamış. Güneş bir gün iyice konuşmuş. Artık kendine selam veren veya konuşan herkese cevap veriyormuş ve de bulutlarla da arkadaş olmuş.
 
Feyza Nur Öztürk
İlköğretim 3. Sınıf Öğrencisi 12-12-2011
 

Rasulullah Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur;  "Her dua ile Allah Azze ve Celle arasında peygambere salâvat-ı şerife okunana kadar bir perde vardır. Bu yapılınca bu perde yırtılır ve dua huzura girer. Bu yapılmaz ise dua geri döner."