DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Cennet Çiçeklerinden Küçük Kızın Diş Ağrısı

Küçük Kızın Diş Ağrısı

Yazdır

alt

Dokuz yaşında bir kız varmış.

Bir gün kızın azı dişlerinden bir tanesi sallanmış. Kız çok acı çekmiş. Dişini unutmak için bir şeyler ile oyalanmış. Ama ağrı bir türlü geçmiyormuş. Sonunda kız dayanamamış. Annesine dişini çekmesi için çok yalvarmış. Annesi dişini çekmiş. Diş çıktığında babası ile uzanmışlar. Babası kıza "Bu azı dişi sivri yerini senin diş etine batırarak: Artık beni çekin, yoksa alttan yeni diş gelmez." dediğini söylemiş. Dişi elinde tutarken de "Biraz önce bu diş ağzındaydı, şimdi elimde." demiş.

Bir süre sonra dişin kanaması geçmiş ve kız üzerinden büyük bir ağırlığın gittiğini hissetmiş. Sonra dişine uzun uzun bakmış. Eline alıp incelemiş ve üzerinde beyaz bir çizgi fark etmiş. Hemen babasının yanına gidip bu beyaz çizginin ne olduğunu sormuş. Babası: "O çizgi, dişin ne kadar diş etinin altında, ne kadar yukarıda olduğunu gösterir." demiş.

Kız da babasına teşekkür etmiş ve geçen diş ağrısının hafifliği ile oynamaya başlamış.

Feyza Nur Öztürk
3. Sınıf Öğrencisi 11-01-2012
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.” (Tevbe, 128)