DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Karikatürler Hangi zihniyetlerin esareti altındasınız?

Hangi zihniyetlerin esareti altındasınız?

Yazdır

Hangi zihniyetlerin esareti altındasınız?
Sizi nereye götürüyor biliyor musunuz?


Çocuklarınızın eğitilmesini istemiyorlar.
Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar.

Bu yüzden tüm dünya gün geçtikçe eğlenceyle, medyayla, televizyon programlarıyla, lunaparklarla, uyuşturucuyla, alkolle ve aktivitelerin her çeşidiyle dolu hale geldi, insanların zihnini meşgul tutmak için.

Yani çok fazla düşünmemiz önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var, ve siz bunun farkında bile değilsiniz. Çünkü %3 ‘ten daha azınız kitap okuyor. Çünkü %15’ ten daha azınız gazete okuyor. Çünkü sizin tek gerçeğiniz ekranda gördükleriniz.

Şu an dışarıda, bu ekranda gördükleri haricinde hiçbir şey bilmeyen koskoca bir nesil yaşıyor. Bu ekran ilahi bir vahiy gibi. Bu ekran başkanlar, papalar, başbakanlar empoze ediyor ya da yok ediyor. Bu ekran bu inançsız dünyadaki en muhteşem lanet olası güç. Ve yanlış ellere geçerse de olacalakların tek sorumlusu biziz.

Televizyon gerçek değildir. Televizyon lanet olası bir lunaparktır. Biz eğlence dünyasındayız. Ve televizyondakilerin gerçek, kendi hayatlarınızın hayali olduğunu düşünmeye başladınız. Televizyon ne derse onu yapıyorsunuz.

Perde arkasındaki adamların istediği en son şey; bilinçlenmiş ve düşünme yetisine sahip olan toplum. Bu yüzden ki sürekli olarak düzmece bir yaşam, sahte din, medya ve eğitim yoluyla bizlere sunuluyor. İlginizi dağıtmak ve sizi herşeyden habersiz bırakmak istiyorlar.

Ve gerçekten bu işi iyi yapıyorlar.

 

Eğer bir ülkeyi yok etmek isterseniz bunu nasıl yaparsınız?

Bunun iki yolu var: Oraya gidip bombalama falan yaparsınız, tabi bu da çok etkili bir yöntem değildir. Yapmanız gereken şey, orada yaşayan insanlara birbirlerini öldürtmektir. Ve bu şekilde onların yaşadıkları bölgeyi, tarlalarını yok edersiniz.

Bir düşmanı yok etmenin yolu, onu kendi kendini yok etmesini sağlamaktır. Bunu da askerlerini ikiye bölerek yaparsınız. Sonra iki tarafı da beslersiniz, çift taraflı çalışan ajanlarınız her iki tarafı da kışkırtır. Ve birbirlerini öldürürler. Artık bazılarımızın bu gerçeğe uyanmasının vakti geldi. Anlamanız gereken şey, imparatorluklar kurmak isteyen bazı insanlar, feth etmeye çalıştıkları insanları yönlendirerek hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Kendi kendinize, “Neden tüm insanlık baştan baştan aşağı dev bir medya ağıyla kuşatılmış diye sorabilirsiniz.

Son Güncelleme: Pazar, 20 Eylül 2015 11:04  

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda siz de savaşın.” (Bakara, 190)