DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Karikatürler Yönlendiriliyor muyuz acaba?

Yönlendiriliyor muyuz acaba?

Yazdır

Çocuklarınızın eğitilmesini istemiyorlar. Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar. Bu yüzden ülkemiz ve dünya gün geçtikçe eğlenceyle, medyayla, televizyon programlarıyla, lunaparklarla, dinleriyle, uyuşturucuyla, alkolle, gıdalarla ve futbol maçları gibi aktivitelerin her çeşidiyle dolu hale geldi ve insanların zihinlerini meşgul etmek için canla başla uğraşıyorlar. Yani çok fazla düşünmeniz, önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında değilsiniz!...

Jorden Maxwel

Son Güncelleme: Pazar, 20 Eylül 2015 10:50  

Yorumlar 

 
+2 #1 illizyondan çıkmalıyız 19-02-2014 01:20
Günümüzde milletimize aşağılık kompleksini yerleştiriyorlar. Bu da bir ilizyondur. “Sizden bir şey olmaz.” mânâsını bizzat toplumlara “Bizden bir şey olmaz.” dedirterek kabul ettiriyorlar. Her şeyimizi eleştiriyoruz: “Hiçbir şeyi doğru yapamayız.”, “Atalarımız da aynıydı.” imajını beyinlere yerleştirerek toplumun kendine olan güvenini kaybettirmek istiyorlar ki böylelikle karşı kültüre daha kolay teslim olsun. Oysa bizim medeniyetimiz şehadet, gaza ve kahramanlık medeniyetidir. Bu ruhu da çalmak için aşağılık kompleksi ilizyonları gerçekleştiriyorlar milletimize. Duygular olmazsa olmazlarımızdır; fakat kontrol altına alınmış duygular. Yani ölçüyle hareket; vahyin akla gönderdiği ölçülerle...

Uluslararası sihirbazlar ilizyonla yabancı kültürü beyinlere montaj yaparlar. Yine bunu insan duygularıyla yaparlar. Bunların bir kolu da ticarî sihirlerdir. Yabancı bir kültür bize bir mal satacaksa aynı anda o malların içinde kendi kültürünü de satarlar.
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir.” (Hucurât, 12)

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Ey diliyle îmân edip de kalplerine îman tam olarak yerleşmeyen kimseler! Müslümanların gıybetini yapmayınız, kusurlarını da araştırmayınız! Kim müslümanların kusurlarını araştırırsa Allah da onun kusurlarını araştırır. Allah kimin kusurlarını araştırırsa, onu evinin ortasında bile olsa rezîl eder.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 35; Tirmizî, Birr, 85; İbn-i Kesîr, Tefsîr, IV, 229)

Rasûlullah (sav) birgün:
“–Gıybet nedir, bilir misiniz?”diye sormuştu. Ashâb-ı kirâm:
“–Allah ve Rasûlü daha iyi bilir.” dediler. Hazret-i Peygamber:
“–Gıybet, din kardeşini hoşlanmadığı bir şeyle anmandır.” buyurdu.
“–Söylenen ayıp, eğer o kardeşimde varsa, ne dersiniz?” diye soruldu.
“–Eğer söylediğin şey onda varsa gıybet ettin; yoksa, o zaman ona iftirâ ettin demektir.” buyurdu. (Müslim, Birr, 70; Ebû Dâvûd, Edeb, 40/4874)