DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Tarih Tanrı Ceketli Adam

Tanrı Ceketli Adam

Yazdır

“Tarihe bak. Akıl almaz ibretler vardır tarihte. Efsaneler boşuna değil Âdem Bey. Truva atı ile kazanılan savaşı bilirsin. Truvalılar kalelerinin dışına bırakılan bu tahta atı, içeri alırlar. Gece olunca, Truvalılar, atın içine saklanmış olan askerlere gafil avlanırlar. İçimizdeki Truva atlarına dikkat etmeliyiz. Âdem Bey, Azteklerin tarihini iyi oku. Gelecek nesillere çok iyi bir örnektir Aztek tarihi. İspanyollar, Aztekleri nasıl yok ettiler, biliyor musun? İspanyol komutan Hernan Cortes, Şeytanî bir organizasyonla, onlardan aldığı telkin ve akılla şöyle plan yapmıştı:

Aztek efsanelerini satır satır incelediler. Aztek eski metinlerinde öyle bir şeye rastladılar ki, işte aranılan kan bulunmuştu. Tanrı Ceketli adam. 

Metin şöyledir: Aztek inancında Tanrı elbisesi giymiş adamın kendilerini kurtaracaklarına dair bir efsane vardı. Hatta elbisenin şekli dahi çizilmişti. Bekledikleri bir adam çıkagelecek ve komutan olacak, Aztekler’i tüm dünyaya hâkim kılacaktı. Cortes, Aztetekler’in bu efsanesini onlara karşı kullandı. Aztek metinlerindeki bu ceketin aynısını yaptı ve emrindeki askerlere de değişik kıyafetler giydirerek, daha önce kuşattıkları ama alamadıkları yerlere elini kolunu sallayarak girdi. Aztek imparatoru Montezuma ve Aztek bilginleri Tanrı Elbiseli adamı karşılarında görünce şaşırdılar ve tüm halka bu haberi duyurdular. Nihayet bekledikleri Tanrı Elbiseli Adam’ın geldiğini duyurdular. Aztekler dünyaya sahip olmayı düşünürlerken yeryüzünden silindiler. Cortes’in foyası ortaya çıkmış ve öldürülmüştü ama iş işten geçmişti.” dedi.

Ben bu bilgiyi hafızama, Türk tarihinde, ‘kuzu postu giymiş kurt’ olarak kazıdım. Turan Bey’den şunu da öğrenmiştim: Düşman, bir millete saldıracağı zaman, o kavmin her şeyini kullanıyor ve sömürüyordu. Dinini, tarihini, ideallerini, beklentilerini vs.

(Deruni Devlet- Kutsal Halı Kitabı sh 375-376 )
Oktan Keleş
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.  Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi?” (Mâide, 90, 91)