DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Kedilere Komplo

Yazdır

Bunca zamandır her yerde gördüğümüz bu fotoğraftaki kedi aslında yalnız değilmiş! Rastgele fotoğraflara bakınırken bulunan ikinci resim oldukça şaşırtıcı... 

Fotoğrafın çekildiği gün bu bembeyaz kedi, kendi boyutlarında olan başka bir kediyle birlikteymiş! Bazı insanlar beyaz kedileri diğer renkteki kedilerden daha çok sevdiği için bu fotoğraf internette gerçekte olanından daha fazla yayılmış olmalı... Bu kedinin yanında bir kedi daha olduğu kimin aklına gelirdi ki? 

 Ama gerçek ortada. Bence bu gerçeği artık herkes öğrenmeli... Beyaz kediler diğer kedilerden ayrılmamalı. Yanındaki kedi de beyaz kedi kadar güzel ve ondan hiçbir farkı yok. KEDİLER EŞİT OLMALI...

 

 

AYET- İ KERİME

“Kim güzel bir işe aracılık ederse, onun da o işten bir nasibi olur. Kim kötü bir işe aracılık ederse onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyi gözetir ve karşılığını verir.” (Nisâ, 85)

HADİS-İ ŞERİF

“İslâm’da iyi bir çığır açan kişiye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm’da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayrılır Fakat onların günahından hiçbir şey noksanlaşmaz.”  (Müslim, Zekât, 69; Nesâî, Zekât, 64)