DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Cennet Çiçeklerinden Sokak Kedisi Terk Edilmiş Bebeği Donarak Ölmekten Kurtardı

Sokak Kedisi Terk Edilmiş Bebeği Donarak Ölmekten Kurtardı

Yazdır
Rusya'da yaşanan olayda sokağa terk edilen bir bebeğin hayatı, sokak kedisi sayesinde kurtuldu.

Rusya’nın Kaluga bölgesindeki Obninsk şehrinde terk edilen bebeği ölümden kurtaran sokak kedisinin hikayesi, herkesi çok etkiledi.

Daily Mail’da yer alan habere göre Obninsk şehrindeki bir apartmanın sakinleri, 2 gün önce bir kedinin acı acı miyavladığını duydu.

                                                                       Sesin nereden geldiğini anlamaya çalışan sakinler, apartman boşluğundaki kediyi fark ettiler.

Daha sonra kedinin bulunduğu yere giden apartman sakinleri, burada bir de bebekle karşılaştı. Bebeğin kedi tarafından çevrelendiği fark edilirken, kedinin yaptığı asıl fedakarlık ise sonra ortaya çıktı.

Marsha adlı tekir türü kedinin, bir kutunun içine bırakılan bebeği saatlerce hayatta tuttuğu anlaşıldı. Havanın eksilerde seyrettiği apartman boşluğunda bu fedakar kedi, bebeği ısıtmak için uzun süre uğraş vermişti. Donmakta olan bebeği çevreleyerek donmasını önleyen kedi, ağladığı zamanlarda da onu sakinleştirmek için de yüzünü yaladı.

Apartman sakinlerinden Nadezhda Makhovikova REN TV’ye yaptığı açıklamada acı dolu bir kedi miyavlamasını duyunca merdiven boşluğuna baktığını belirtti ve ekledi: “Aşağıya indiğimde ağlayanın bebek olduğunu gördüm.”

Sağlık görevlisi Vera Ivanina ise kedi Marsha’nın anaç tavrını şu sözlerle anlattı: “Biz bebeği alırken kedi Marsha çok endişeliydi. Miyavlayarak arkamızdan koşuyordu.”

Central European News’a açıklama yapan hastane sözcüsü dışarıda saatlerce kalan bebeğin Marsha adlı kedi sayesinde zarar görmediğini, bu yüzden Marsha’ya minnettar olduklarını söylediler.

Sadece 2,5 aylık olduğu ortaya çıkan bebek hastaneye götürülerek sağlık kontrollerinden geçirildi. Temiz kıyafetler ve bir paket bebek bezi ile soğuğa bırakılan bebeğin saatlerce dondurucu soğukta kalmış olmasına rağmen gayet sağlıklı olması herkesi şaşırttı. Apartman sakinleri tarafından beslenen Marsha, Rusya’nın yeni kahramanı oldu. Polis ise, bebek hastanedeyken ailesini bulmaya yönelik çalışmalara başladı.  heart

 

Kaynak: Mihav.com

 

 

AYET- İ KERİME

“Kim güzel bir işe aracılık ederse, onun da o işten bir nasibi olur. Kim kötü bir işe aracılık ederse onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyi gözetir ve karşılığını verir.” (Nisâ, 85)

HADİS-İ ŞERİF

“İslâm’da iyi bir çığır açan kişiye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm’da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayrılır Fakat onların günahından hiçbir şey noksanlaşmaz.”  (Müslim, Zekât, 69; Nesâî, Zekât, 64)