DEĞERLER KULÜBÜ ORG

... ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İÇİN

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Ana Sayfa Batı'nın Anlatılmayan Gerçekleri Amerikan Aile Birliği (AFA) Perakende Satış Devi Target Firmasını Boykot Etme Çağrısı Yapıyor.

Amerikan Aile Birliği (AFA) Perakende Satış Devi Target Firmasını Boykot Etme Çağrısı Yapıyor.

Yazdır

AMERİKAN AİLE BİRLİĞİ (AFA) PERAKENDE SATIŞ DEVİ TARGET FİRMASINI BOYKOT ETME ÇAĞRISI YAPIYOR.

Amerikan firması Target yakın zaman önce erkeklerin mağazalarında kadınlara ait tuvaletleri ve giyinme kabinlerini kullanmalarına izin vereceğini açıklamasının ardından Amerikan Aile Birliği  bu şirketi boykot etme çağrısında bulundu.

Firma web sitesinden yaptığı açıklama ile kendisini şöyle savundu:

“Biz cinsiyet değiştiren çalışanlarımızın ve misafirlerimizin cinsiyet kimliklerine uygun tuvaletleri ya da giyinme kabinlerini kullanmalarına sıcak bakıyoruz… Herkes ait olduğu gibi hissetmeyi hak ediyor.”

Amerikan Aile Birliği ise şu açıklama ile karşı çıkıyor:

“Bu genç kızlar ve kadınlar içerideyken bir erkeğin ‘ben bugün kendimi bir kadın gibi hissediyorum’ diyerek kadınlara ait tuvalete girebileceği anlamına geliyor. Firmanın bu politikası cinsel istismarcılarının kurbanlarına yaklaşma şekli ile bire bir uyumlu. Firmanın erkeklerin kadınlara ait tuvaletleri kullanabileceklerini ilan etmesinden sonra, cinsel istismarcıların nereye gideceklerini düşünüyorsunuz? Açıkça görülmektedir ki firmanın bu yeni ve tehlikeli politikası kızlarımıza ve kadınlarımıza yönelik bir tehdit içermektedir. 1 milyondan fazla insan bizimle aynı fikirde ve firmayı bu politikasından vazgeçene kadar boykot etmeye söz verdi.”

Amerikan Aile Birliği bu açıklamasının ardından sorunun çözümüne yönelik olarak da firmayı kadınlara ve erkeklere ait tuvalet ve giyinme kabinlerine ek olarak eşcinseller için de ayrı bir tuvalet ve giyinme kabini yapmasını öneriyor.

Çeviri Batuhan Selvi

Kaynak https://www.afa.net/action-alerts/sign-the-boycott-target-pledge/

 

AYET- İ KERİME

“Kim güzel bir işe aracılık ederse, onun da o işten bir nasibi olur. Kim kötü bir işe aracılık ederse onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyi gözetir ve karşılığını verir.” (Nisâ, 85)

HADİS-İ ŞERİF

“İslâm’da iyi bir çığır açan kişiye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm’da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayrılır Fakat onların günahından hiçbir şey noksanlaşmaz.”  (Müslim, Zekât, 69; Nesâî, Zekât, 64)